Futbol camiasından Kurban Bayramı mesajları

TFF ve Süper Lig’in devleri sosyal medya hesaplarından Kurban Bayramı için paylaşımlar yaptı.

Futbol camiası, Kurban Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

TFF 

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi, Kurban Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Büyükekşi, mesajında bayramların toplumu kaynaştırma görevine vurgu yaparak,
“Birlik ve beraberliğimizin, yardımlaşma ve dayanışma duygularımızın güçlendiği, paylaşmanın ön plana çıktığı Kurban Bayramı’mıza kavuşmanın bir kez daha sevincini yaşıyoruz. Manevi değerlerimizin ve dayanışma geleneğimizin en güzel örneklerinin yaşandığı Kurban Bayramı’nın, toplumumuzda büyük bir birleştirici güce sahip olan futbolumuzda da sevgi, saygı, dostluk, barış ve kardeşliğin hakim olmasına vesile olması en büyük temennimdir.” ifadelerini kullandı.

Kurban Bayramı’nın üçüncü gününde, Avrupa Futbol Şampiyonası’nda Gürcistan karşısında ilk maçına çıkacak A Milli Futbol Takımı’na başarı dileyen Büyükekşi, “Milletimize çifte bayram yaşatmalarını temenni ediyorum. Bu duygularla, Kurban Bayramı’nın ülkemize, milletimize ve tüm İslam alemine sağlık, huzur, mutluluk getirmesini diliyor, büyük futbol ailemizin ve tüm vatandaşlarımızın bayramını en içten dileklerimle kutluyorum. Bayramımız mübarek olsun.” şeklinde görüş belirtti.

GALATASARAY

Galatasaray Kulübünün internet sitesindeki bayram mesajında, “Büyük Galatasaray taraftarı, başarılarla dolu bir sezonu geride bıraktık. Cumhuriyet’in ilk yüzyılını kupalarla kapattığımız gibi yeni yüzyılını da yine kupalarla karşıladık. Nice güzel günlere. Kurban Bayramı’nız kutlu, güzel kalbiniz daima umutla dolu olsun.” ifadeleri kullanıldı.

FENERBAHÇE

Fenerbahçe Kulübünün internet sitesinde yer alan mesajda, “Kurban Bayramı’mızı en içten dileklerimizle kutlar; ülkemize ve milletimize birlik beraberlik içerisinde sağlıklı ve mutlu bayramlar dileriz.” denildi.

BEŞİKTAŞ

Beşiktaş Kulübünün internet sitesinde yer alan mesajda ise şunlar kaydedildi:

“Bayramlar; inançların, örf ve adetlerin uygulanıp sergilendiği; vefanın ve paylaşmanın kıymetinin yeniden hatırlandığı, insanlar arasındaki sevgi ve saygının daha da güçlenmesine vesile olan özel günlerdir. Camiamızın, vatandaşlarımızın ve tüm İslam aleminin mübarek Kurban Bayramı’nı en içten duygularla tebrik eder; sağlık, huzur ve mutluluk dolu nice bayramlar temenni ederiz.”

TRABZONSPOR

Trabzonspor Başkanı Ertuğrul Doğan, bordo-mavili kulübün internet sitesinden yayımlanan mesajında, bayramların birlik, beraberlik ve kardeşliğin pekiştirildiği en değerli zamanlardan biri olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Bu bayramlarda hem paylaşmayı hem de dayanışmayı en üst seviyede yaşarız. Gurbetten sılaya yolculuk yaparak aile büyüklerini ziyaret edecek ve yetimleri sevindirecek her vatandaşımız bayramın bizlere sunduğu maneviyatı da en derin şekilde ruhunda hissedecektir. Gerek gurbette gerekse sılada bu coşkuyu yaşayacak değerli taraftarlarımızın kutsal bayramını kutluyorum. Kurban Bayramı’nın ülkemize ve tüm insanlığa refah ve huzur getirmesini temenni ediyorum. Bayramımız mübarek olsun. Sevgi ve saygılarımla.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x